مقاله آموزش دستشویی‌ رفتن به کودکان (قسمت پنجم)

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

در مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان

یک روال ثابت داشته‌­باشید.

ای کاش من توی این کار موفق می‌شدم،  ولی معلم‌های پیش‌­دبستانی شگفت­‌انگیزند، اونا کارای سختی توی پیش‌­دبستانی انجام میدن؛

آن‌ها هر  20 دقیقه بچه رو به دستشویی می‌فرستند، بدون هیچ شکستی. ما تنها توی خونه از قانون اون‌ها استفاده کردیم. من فکر می­‌کنم چون همکلاسی‌هاش رو می‌­بینه که به دستشویی میرن، اون‌هم دلش می‌خواد که همین کار رو بکنه.

روبرتا پرو، فونیکس وایل، پنسیلوانیا

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

ما فهمیدیم که پسر مان به این آسونی‌ها علاقه‌­ای به اینکه یادش بمونه بره دستشویی نداره؛ بنابراین ما یه ساعت توالتی پیدا کردیم که عاشقش بود. ما این ساعت مچی رو کوک می‌کردیم تا در فاصله­‌های 30، 60 و 90 دقیقه زنگ بزنه و چراغ‌هاش روشن بشه. بعد از اون خودش دوباره ریست می‌­شد و شمارش معکوس دوباره شروع می­‌شد.

هثلر لدبور، اتول، آیداهو.

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

جن سینگر، مادر دو بچه، نویسنده مجموعه‌­ی فرزندپروری “خودتان را پیش‌­بینی نکنید”، می­‌گوید: “ثابت قدم بودن شاه کلید کار است. هر برنامه‌­ای که توی خانه برای آموزش دستشویی رفتن دارید، باید جاهای دیگه هم داشته باشید. برای نمونه اگر بچه‌­تون ترجیح میده که در حین دستشویی رفتن کتاب بخونه، از مسئولین مهدکودک‌اش بخواین که کتاب محبوبش رو براتون بفرستن. یادتون باشه که مهدکودک‌ها اینقدر فرصت ندارن که به هر کودکی به طور خصوصی دستشویی رفتن رو آموزش بدن. در این مورد، از مسئولین مهد کودک بخواین که بهتون در آموزش دستشویی رفتن کمک کنند تا موفقیت بیشتری در خونه داشته باشین. هر چیزی که توی مهدکودک برای اینکار جواب میده رو به خونه بیارین. اگه بچه‌­تون از صابون توی مدرسه خوشش میاد، برای خونه هم از همون استفاده کنین.”

 

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

 

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی

خارج شدن از نظردهی