مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان (قسمت هشتم)

مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان

تفاوتهای آموزش دستشویی رفتن به پسران و دختران

 

وقتی زمان آموزش دستشویی­ رفتن فرا می­‌رسد، تفاوت‌های جنسیتی بین پسران و دختران را باید در نظر گرفت. با وجود شباهت‌های پایه‌­ای که وجود دارد، تفاوت‌های زیادی بین آموزش دستشویی ­رفتن به دختران و پسران وجود دارد. وقتی اسرار آموزش دستشویی رفتن را یاد بگیرد متوجه این تفاوت‌ها خواهید شد و مثل یک مربی حرفه‌­ای به خود و فرزندتان کمک می‌­کنید تا با استرس و ناامیدی کمتری این دوره را بگذرانید.

 

تفاوتهای موجود در زمان شروع آموزش

زمان شروع آموزش بستگی به هر کودک دارد. ولی عوامل تعیین کننده­‌ی زیادی وجود دارند که زمان دقیق آموزش را تعیین می­‌کنند.

دختران

دختران خیلی زودتر از پسران ، تمایل خود به استفاده از توالت را نشان می‌­دهند. برخی از دختران در 18 ماهگی آماده‌­ی یادگیری هستند، و گاهی تا چهارسالگی هنوز برای اینکار آماده نیستند.                                       

پسران

برای پسران زمان بیشتری لازم است تا برای یادگیری دستشویی رفتن آماده شوند، آنها معمولا 5 ماه بعد از دختران به این کار علاقه نشان می­‌دهند، و بسیاری از آنها تا دو سالگی هم هنوز آماده نیستند. این امر برای هر کودکی متفاوت است. پسر بزرگتر شما ممکن است که سوپراستار باشد و در 18 ماهگی یادگیری دستشویی رفتن را شروع کند. دختر شما ممکن است در سن دوسالگی اینکار را شروع کند و پسر کوچکتر شما ممکن است تا سه سالگی به هیچکدام از آموزشها پاسخ ندهد. باید نشانه­های آمادگی برای یادگیری توالت­ رفتن را یاد بگیرید تا وقت و انرژی خود را برای آموزش نابهنگام تلف نکنید.

 

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی                        قسمت بعدی

خارج شدن از نظردهی