مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان (قسمت نهم)

در این قسمت از مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان

تکنیک‌های آموزش خود را تغییر دهید

ممکن است که در آموزش دستشویی ­رفتن به  دختر خود موفق باشید، ولی بعد از آن پسری به دنیا بیاورید که هیچکدام از تکنیک‌های شما برای آموزش او جواب نمی‌­دهد.

دختران

دختران کوچک نیاز دارند تا تمیز کردن خود در توالت را یاد بگیرند. آنها معمولا در طی آموزش بسیار صبورتر هستند. آنها همچنین خوشحالند که می‎­توانند روی توالتشان بنشینند و در همان حین با شما صحبت کنند چون خیلی خواهان این هستند که دختر بزرگی باشند.

پسران

پسران چند ثانیه روی توالت می‎­نشینند، و بعد می‎پرند پایین، یعنی درس امروز تمام شده ­است. برای بسیاری از پسران، تا وقتی که می‎­توانند توی شلوارشان دستشویی کنند، این یادگیری اهمیت چندانی ندارد. ما خیلی روی نحوه آموزش تمیز کردن خود به پسران تمرکز نمی­‎کنیم. ما باید به آنها یاد بدهیم که آلت خودشون رو رو به پایین بگیرند. این مسئله به هنگام مدفوع کردن اهمیت بسیاری دارد.

سایز توالتها با هم یکی نیست

خواه اولین تجربه شما باشد وخواه چندمین باری باشد که اینکار را انجام می‎­دهید، به زودی متوجه می‎­شوید که توالت مورد نیاز برای آموزش پسران و دختران متفاوت است.

دختران

به احتمال زیاد هر توالتی که فروشگاه بخرید برای استفاده دختر شما مناسب خواهد بود. فقط می‎­ماند انتخاب اینکه می‎­خواهید توالتی باشد  که آن را روی کف زمین ­می‎­گذارید(توالت فرنگی های مخصوص کودک) یا روی توالت منزلتان (رابط توالت فرنگی کودک) سوار کنید.

پسران

اگر برای آنها توالتی بخرید که گارد ترشح نداشته باشد، دچار مشکل بزرگی خواهید شد. موقع ادرار و مدفوع کردن این گارد از خیس­شدن کف اتاق و لباس شما جلوگیری می‎­کند. چه شما در حال آموزش ادرار به حالت ایستاده باشید و چه آموزش مدفوع کردن به حالت نشسته، چون هر دوی ادرار و مدفوع همزمان با هم دفع می‎­شوند، کودک شما باید به حالت نشسته باشد و وجود گارد ترشح در اینجا ضروری است.

ابزارهای اولیه مورد نیاز برای آموزش دستشویی ­رفتن متفاوت هستند

در حالی که بسیاری از ابزارهای لازم برای آموزش پسران و دختران مشترک هستند، برخی از آنها تفاوت‎هایی با هم دارند.

دختران

برخی از دختران دوست دارند که یکی از عروسک‎هایشان در طول آموزش با آنها همراه باشد، یا عروسکی داشته ­باشند که او نیز ادرار می­‎کند. کتابها و ویدی­و­های آموزشی  برای هر دو جنسیت طراحی ­شده‌­اند، و یا برخی از آنها مخصوص دختران طراحی شده­‌اند.

پسران

آنها به عروسک تنها به چشم عروسک نگاه می‌­کنند. برای آنها فرقی نمی‌­کند که آن عروسک برای آموزش آنها طراحی­شده­‌ باشد، یا مثلا ادرار کند. آنها معمولا به کتاب‌ها و ویدی­و­هایی که برای هر دو جنسیت طراحی­ شده علاقه نشان می‌­دهند. پسرها عاشق چیزهایی هستند که برای آنها ساخته شده باشد.

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی            قسمت بعدی

خارج شدن از نظردهی