- تبلیغات -

ترس و کودک (قسمت پنجم)

در مقاله ترس و کودک می‌خوانیم که اگر شما کودکی در خانه و یا اطرافتان داشته باشید، قطعا شاهد ترس‌ها و اضطراب او در اثر اتفاقات مختلف بوده‌اید. و اما نکاتی در مورد ترس در کودکان

زمان مطالعه مطلب ۴ دقیقه

و اما در مقاله ترس و کودک

ترس از موجودات
بسیاری از کودکان از حشراتی همچون مورچه می‌ترسند. لطفا به حس ترس کودک خود احترام بگذارید و کمک کنید با این ترس کنارآمده و راهکاری برای کنترل آن پیدا کند.
برای مثال اگر کودکان از مورچه می‌ترسد به او کمک کنید اطلاعاتی در مورد این حشره کسب کرده و برای خود کتابچه یا قوطی و یا هر چیزی در مورد مورچه ها تهیه کند. این کار ضمن ایجاد حس قدرت در کودک شما، باعث می‌شود که او باور کند که نسبت به دنیای اطرافش کنترل و احاطه بیشتری دارد. حتی اگر به عنوان یک بزرگسال دلیلی برای ترس از آن موجود نمی‌دیدید باز هم با او همدلی و همدردی کنید و او را در مکاشفه‌هایش همراهی کنید.
به او بفهمانید که شما هم همانند او از چیزهایی می‌ترسید ولی با کشف علت و شناختن آن چیز، ترس خود را کنترل میکنید.

ترس و کودک
کودک شما باید بفهمد که ترس یک حس همگانی است و نشانه ضعف او نیست.
ترس از چیزهایی که در تاریکی شب دیده نمی‌شوند
در حدود سن دو سالگی همزمان با رشد تخیلات کودکانه، ترسهای کودک نیز رشد می‌کند، زیرا کودک تصور می‌کند که در تاریکی چیزهایی وجود دارد که او قادر به دیدن آنها نیست. در نتیجه ترس از هیولاها و موجودات ناشناخته او را آزار می‌دهد.

ترس و کودک
دکتر سیرز از والدین خواهش می‌کند که با کودک خود در مورد دلیل ترس‌هایش حرف بزنند و به او کمک کنند که چیزهایی که ازانها می‌ترسد را حل کند.
دکتر سیرز ضمن مخالف با اینکه شب‌ها در تخت کودک بخوابید یا کودک در تخت شما بخوابد، از والدین خواهش می‌کند که کودک را موقع خواب همراهی کرده و سعی در برطرف کردن دلایل ترس او نمایند و همواره به کودک خود بگویند که در دسترس او هستند و نیازی به نگرانی نیست..

برای نگارش این مقاله از مطلب به نگارش در آمده با نام What kids are scared of—and why در مجله Parents الهام گرفته شده است.
تیرماه۹۷
نویسنده و مترجم: رعنا جعفری

قسمت قبلی            قسمت بعدی

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.