رعنااستوری

آموزش دستشویی رفتن به کودکان (قسمت سوم)

در آموزش دستشویی رفتن به کودکان می‌خوانیم

همه چیز درباره جایزه ­دادن

دو کلمه: شکلات کوچولو. بهش قول بدین که هر مرتبه که به دستشویی می­ره دو یا سه عدد شکلات پاداش می­‌گیره. ولی اگه خودش رو تمیز کرد( یه چالش بزرگ برای ما) جایزه‌ا­ش سه یا چهار شکلات می‌شه. این کار کمک زیادی به شما می‌­کنه، چون فکر می­‌کنم یکی از دلایلی که بچه­‌ها دوست ندارن که به دستشویی برن اینه که از تمیزکردن خودشون متنفرند.

دونا جانسون، شارلوت، کارولینای شمالی

من از صمیم قلبم به شما توصیه می‌­کنم که از جایزه­ دادن به عنوان یه عامل انگیزشی برای آموزش دست شویی ­رفتن استفاده کنید: ما یه قلک پلاستیکی به شکل خرگوش توی دستشویی گذاشته بودیم و هر باری که بچه‌­مون به دستشویی می‌رفت بهش پاداش­ می­‌دادیم (۱ پنی برای ادرارکردن و ۲ پنی برای مدفوع کردن). دختر ما خیلی شیفته‌­ی این کار شده ­بود، قلکش رو تکون می‌­داد، یه برقی توی چشماش بود، می­‌خواست ببینه که چقدر قلکش سنگین شده. وقتی که کارش رو به طور کامل انجام می‌­داد، ما پاداشش رو به گردش توی پارک تغییر دادیم.

لیزا اسپایسر، لوس آنجلس، کالیفرنیا.

هر بار که بچه­‌های ما از توالت استفاده­ می‌­کردند، من یه برچسب روی سینه‌­شون می‌­چسبوندم، و در آخر روز اون اونا را به پدرشون نشون می­‌دادن، درست عین نشان افتخار ژنرال‌ها می‌­موند. بنابراین اونا به طور دوچندان تحسین می­‌شدند، و من راه ساده و ارزونی برای پاداش دادن به اونا به دست ­آورده بودم.

جن سینگر، کینلون، نیوجرسی.

 

بابایی انجامش داد

بعد از چندین تلاش ناموفق، سعی کردم که از روش جدیدی استفاده کنم، اون موقع مامان خونه با دوستش به تعطیلات آخر هفته رفته بود. ما مبل و صندلی‌ها رو با پلاستیک پوشوندیم و لباسهای زیر مردونه‌­ای رو که تازه خریده بودیم پوشیدیم، درست عین باباها. ما کل تعطیلات رو با شرت و تی­شرت گذروندیم .و هر یک ساعت با هم این بازی رو می‌­کردیم، “کی می­تونه بره دستشویی”. اتفاق ناخوشایندی نیفتاد و یه آخر هفته‌­ی بدون استرس رو با هم داشتیم. هنوز که هنوزه جزو بهترین خاطراتمه.

اسکات اسمیت، مونت واشینگتون، کنتاکی.

ادامه دارد . . .

 

قسمت قبلی                          قسمت بعدی

Leave a comment

error: