مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان (قسمت یازدهم)

مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان

تکمیل فرآیند آموزش به زمان بیشتری نیاز دارد

به یاد داشته باشید: حتی اگر برای آنها زمانبندی تعیین کنید، آنها طبق زمان خودشان فرآیند یادگیری را تکمیل می‌کنند. البته پسر یا دختر بودن در مقدار این زمان تاثیر دارد.
دخترها
برخی از پسرها و دخترها می‌توانند درعرض چند روز دستشویی‌ رفتن را یاد بگیرند، با این حال سه ماه طول می‌کشد که یک بچه دستشویی رفتن را به طور کامل یاد بگیرد.
مراحل یادگیری استفاده از توالت در کودکان:
– بچه بتواند تشخیص بدهد که الان نیاز دارم که از توالت استفاده کنم
– خودش به دستشویی برود و با کمی کمک و یا بدون کمک از توالت استفاده کند
– خود را تمیز کند.
( دخترها معمولا همه این مراحل را پیش از پسرها با موفقیت و به طور کامل انجام میدهند.)
پسرها
شاید پسرها به زمان زیادی نیاز داشته باشند تا دستشویی رفتن را یاد بگیرند ولی در نهایت اینکار را به پایان می‌رسانند. به تشویق کردن آنها ادامه دهید، و برخورد مثبت خود را حفظ کنید. مستقل شدن آنها در دستشویی رفتن، تمام سختی‌هایی را که در این راه تحمل کرده‌اید، جبران خواهد کرد.

مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان

توالت را تزیین کنید

دختر ما تازه سه سالش شده. چندین ماه وقتی از رختخواب میومد بیرون خشک و تمیز بود، ولی علاقه ای نداشت که بره دستشویی. ما بر خلاف میلمون به توصیه‌ی پزشک اطفال عمل کردیم. ” ما پوشک رو دوست داریم، تو نمیخوای که عین دخترای بزرگ از توالت استفاده کنی”. و اون همیشه جواب میداد که من می‌خوام از توالت استفاده کنم. در نهایت، اون چندین بار روی توالت نشست و مدفوع نکرد. یه روز وسط بحث در مورد دستشویی رفتن گفت: پی‌پی من بیرون نمیاد. در نهایت فهمیدم که اون فکر میکنه که نشستن روی توالت بهش جواب نمیده. بنابراین هفته‌ی قبل از تولدش، خیلی زودتر از اینکه بلند بشه و اونو پوشک کنیم روی توالت نشوندیم‌اش، و هیچ اتفاقی نیفتاد. ما مستقیم رفتیم سراغ شرت‌های معمولی و شرت‌های پوشک‌دار رو رها کردیم.
به ما توصیه شده بود که به بچه‌تون جمله مخالف چیزی که میخواین رو بگین، چون به طور طبیعی اونا عکسش رو انجام میدن. با اونا صحبت کنید و ببینید چی اونا رو می‌ترسونه.
جینا سونوتو بارل

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

 

شرت‌های پوشک‌دار رو کنار بگذارید

بزرگترین مشکل من شرت‌های پوشک‌دار بودند. پزشک اطفال بچه من می‌گفت که وقتی پسرم شرت‌های پوشک‌دار رو می‌پوشید باز لباسش رو کثیف می‌کرد چون احساس می‌کرد که هیچ فرقی بین پوشک و شرت پوشک‌دار نیست، تنها فرقش اینه که موقع پوشیدن شرت پوشک‌دار لازم نیست روی زمین دراز بکشه. ایشون درست می‌گفتند. وقتی دیگه به بچه‌ام شرت پوشک‌دار نپوشوندم و به جاش شرت معمولی پاش کردم، شروع به استفاده از توالت کرد.
امی ویلسون

مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکانادامه دارد . . . 

قسمت قبلی    قسمت بعدی