رعنااستوری

آموزش دستشویی رفتن به کودکان (قسمت دوم)

و اما در مورد آموزش دستشویی رفتن به کودکان

حقیقت عریان

وقتی کودک در حدود سن دو تا دو و نیم سال درک درستی از دستشویی رفتن پیدا می‌کند و این احساس نیاز را در خود می‌بیند، در ابتدا هنگام دستشویی رفتن شورت و شلوار او را به طور کامل درآورید تا کودک احساس راحتی کند و هنگام دفع ادرار و مدفوع دچار مشکل نشود. بعد از اینکه به دستشویی رفتن عادت کرد، آنگاه می توانید کم کم شورت را به لباسهای او اضافه کنید و استفاده از توالت را با شورت به او یاد دهید و سپس شلوار را اضافه کنید. فراموش نکنید که این روش بسیار ساده و کارآمد است.

جنیفر واکر-کلولند، اوهایو.

 

همه­ چیز به زمانبندی بستگی دارد.

آیا لحظه ­شماری می‌­کنید تا فرزندتان به جای استفاده از پوشک به دستشویی برود؟ یا شاید تا الان تلاشهای ناموفقی داشته­اید؟ در هر صورت مطلبی هست که ما آن را بارها و بارها شنیده­‌ایم: بچه‌­ی شما باید به اندازه ی کافی آمادگی از پوشک گرفتن را داشته باشد و به لحاظ روحی و جسمی درک درستی برای دستشویی رفتن داشته باشد. ولی نگران نباشید، یک روزی این‌گونه خواهد بود و فرزندتان آمادگی کافی را بدست خواهد آورد. کارول استیونسن می­‌گوید، ” هیچ بچه‌­­ای موقع فار‌غ‌­التحصیل شدنش از دبیرستان قنداقی نیست”. او مادر سه فرزند است و در کالیفرنیا زندگی می‌­کند. “خیلی آسون می­تونی گیج و نگران بشی، به این خاطر که بچه‌­ام به فلان سن رسیده و هنوز از توالت استفاده نمی‌­کنه، واقعا خیلی ناراحت­کننده­ است و خیلی استرس داره”

وقتی متقاعد شدید که فرزندتان برای کنارگذاشتن پوشکش آماده­ است (به نشانه‌­ها توجه کنید، مانند: توجه نشان ­دادن فرزندتان به دستشویی، یا اینکه از شما بپرسد من کی به دستشویی می­‌روم، یا اینکه بلافاصله بعد از مدفوع کردن از شما بخواهد که پوشکش را عوض کنید) هر کدام از این توصیه‌­ها را به کار گیرید تا کنار گذاشتن پوشک راحت‌تر صورت­ گیرد.

 

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی             قسمت بعدی

Leave a comment

error: