مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان (قسمت دوازدهم)

مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان

برای خداحافظی با پوشک شمارش معکوس بگذارید

 

وقتی دخترم هفت ساله‌ بود، هنوز توی شلوارش مدفوع می‌کرد، خیلی موقعیت سختی بود. من فکر می‌کردم که این اتفاق به خاطر این هست که پدر و مادر واقعی‌اش، وقتی سه ساله‌اش بوده از هم جدا شدند و من با پدرش ازدواج کردم، ما یه نوزاد داشتیم. بعد از اون ما به یه ایالت دیگه رفتیم واز مادرش دور شدیم، و پدرش هم بیشتر اوقات به ماموریت‌های نیروی دریایی می‌رفت. دکترها گفتند که این مسئله به قدرت کنترل بر‌می‌گرده. چون نمی‌تونه حضور پدر و مادر واقعی‌اش و یا موقعیت خانواده رو کنترل کنه، اون چیزی رو که میتونه کنترل می‌کنه، مثل دستشویی رفتن.
در نهایت، گفتم که من دیگه تحمل اینکه شلوارها و پوشک‌های کثیف رو ببینم ندارم و ازش پرسیدم که چه چیزی به دخترم کمک می‌کنه تا از توالت استفاده کنه. و اون گفت، وقتی دیگه از پوشک استفاده نکردین، خودش به دستشویی می‌ره. ما یه شمارش معکوس برای اینکار گذاشتیم، دخترم تا روز آخر که بهش پوشک پوشوندیم آروم بود. وقتی بعد از آخرین پوشک رفت به دستشویی، یه پوشک دیگه ازم خواست و من بهش گفتم که دیگه پوشک نداریم. یا باید شلوار دخترای بزرگ رو بپوشه، یا هیچی بهش نمی‌دم. خیلی ناراحت شد و گریه کرد. ولی از اون زمان به بعد دخترم دیگه هیچوقت توی لباسش دستشویی نکرد.
اشلی مک فالن

مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان
potty training concept

یک بازی طراحی کنید ( بازی انتخاب بین دو نوع توالت)

 

ما یه تایمر (ساعت زمان‌دار) رو روی ۳۰ دقیقه تنظیم کردیم و وقتی که موفق می‌شدیم زمانش رو بیشتر می‌کردیم. وقتی تایمر زنگ می‌زد، دخترم می‌گفت: وقت توالته. اون احساس می‌کرد که روی اینکار کنترل داره، چون ما به شکل یک بازی بهش حق انتخاب داده‌ بودیم که کدوم توالت رو انتخاب می‌کنه، توالت معمولی یا صندلی توالت خودش رو. هر بار هیجان‌زده می‌شد که به من نشون بده که این‌بار کدوم رو انتخاب می‌کنه. این بازی خیلی جواب می‌داد. من چیزی رو که می‌خواستم به دست آورده‌ بودم ( اینکه روی توالت بشینه) و اون روی انتخابش کنترل داشت. ما از شلوارهای معمولی استفاده می‌کردیم، خیلی کم اتفاق می‌افتاد که توی لباسش دستشویی کنه.
جسیکا گورا

مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان

 

شرت‌های خیلی خاص بخرید

 

کودک نوپای شما ممکن است از فرآیند یادگیری دستشویی رفتن بترسد. با خرید شرت‌های خیلی خاص او را برای استفاده از توالت تشویق و هیجان‌زده کنید. پاداش‌ها و جوایزی را برای موفقیت در استفاده از توالت در نظر بگیرید و از معلم‌ها یا مربیان مهدکودک بخواهید تا به شما کمک کنند. بدانید که با تقویت حس استقلال در او، به او این اطمینان را می‌دهید که برای کنار گذاشتن پوشک آماده‌ است.مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی     قسمت بعدی