رعنااستوری

آموزش دستشویی رفتن به کودکان (قسمت اول)

بهترین توصیه‌­های ممکن برای آموزش دستشویی رفتن به کودکان خردسال

دستشویی رفتن را به کاری سحرآمیز تبدیل کنید؛

برای سرگرم­ کردن کودک خود به هنگام دستشویی از برچسب‌های مخصوص دستشویی استفاده کنید.

برای هر بار دستشویی رفتن به کودک خود یک برچسب هدیه دهید. برچسب‌های قهرمان‌ها و موجودات مورد علاقه کودک می‌تواند بسیار مورد توجه کودک باشد و کمک شایانی به شما بکند.

فکر می­کنید این روش باورنکردنی است؟ ما این روش را روی یک کودک ۲ ساله امتحان کردیم، و حالا او موقع دستشویی رفتن، فریاد می‌­زند، “پروانه، پروانه”.

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

 

 

صبر و حوصله داشته باشید

زمانی که فکر می‌­کردم دختر ۲ ساله‌ا­­م آماده‌­ی دستشویی رفتن هست، هر ۱۰ دقیقه ما به دستشویی می‌­رفتیم، حتی اگه بیرون از خونه ­بودیم. به تدریج این زمان به ۱۵ دقیقه و بعد ۲۰ دقیقه  و بیشتر، تغییر کرد. و بعد از یکی دو روز، الان خودش می‌­­تونه ادرار کنه. مدفوعش داستان دیگه‌­ای داره. برای اینکار باید با شکلات تشویش کنم.

 

الیسا مانریک، فیرفیلد، کنتیکت.

 

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

 

پسر من استاد ادرار کردن توی توالته، خیلی توی این کار سریعه، ولی برای شماره ۲ زمان بیشتری نیاز داره. اولش مجبور هستیم شاهد اولین نشونه‌­هایی باشیم که می‌گه پسرمون می­خواد مدفوع کنه، اونوقت ما میبریمش دستشویی. چون این کار زمان می­بره( بعضی وقتا حتی بیش از نیم ساعت) ما براش کتاب می­خونیم تا سرگرم بشه. اما بالاتر از همه چیز، شاه کلید کار این سه اصل هست: صبر و حوصله، و صبر و حوصله، صبر و حوصله

 

 

کارن. جی. رایت، منکیتو، مینه سوتا.

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

 

به خاطر زمانی زیادی که ممکن است این کار نیاز داشته باشد ناامید نشوید. طبق مطالعات دانشگاه علوم پزشکی ویسکانسین واقع در میلواکی، آموزش دستشویی‌­رفتن گاهی تا ۱ سال زمان نیاز دارد. دکتر اوبرین می­گوید: “دو تا سوپرایز بزرگ دارم، یکی اینکه آموزش دستشویی­‌رفتن زود انجام نمیشه و دیگه اینکه خیلی هم راحت نیست”. ” اول باید چیزهایی که برای پیشرفت در این کار لازمه محیا بشه.

  • .کودک باید ارتباط خوبی با شما داشته‌­باشه،
  • از احساسات بدنی‌اش آگاه باشه.
  • بدونه که برای رفتن به دستشویی چقدر زمان لازم داره.”

ادامه دارد . . .

قسمت بعدی

پیش‌گفتار مقاله گرفتن کودک از پوشک را بخوانیم.

Leave a comment

error: