مقاله آموزش دستشویی رفتن (قسمت سیزدهم)

مقاله آموزش دستشویی رفتن

مقاله آموزش دستشویی رفتن

بررسی‌های شبانه

اگر شب‌ادراری زیاد تکرار می‌شود، سعی کنید تا یک یا دو ساعت بعد از خوابیدن کودک‌تان، برای دستشویی رفتن، او را بیدار کنید. توالت آموزشی او را در دسترس‌اش بگذارید و چراغ‌های اتاق خواب تا دستشویی را روشن کنید تا مسیری که شبانه برای دستشویی رفتن طی می‌کند ، برای کودک‌تان روشن‌تر و راحت‌تر باشد.

مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان

 

برای پسرها، از نشاندن او شروع کنید

دکتر مارین اوبرین مربی فرزندپروری می‌گفت: وقتی کودک شما در حال یادگیری است، باید تعداد انتخاب‌های او را برای تصمیم‌گیری به حداقل برسانید. تصمیم در مورد اینکه نشسته دستشویی کند یا ایستاده چند ثانیه‌ای زمان می‌برد و همین چند ثانیه می‌تواند بسیار حیاتی باشد. به همین دلیل ابتدا نشستن را به او آموزش دهید تا زمانی برای تصمیم‌گیری تلف نشود.

مقاله آموزش دستشویی رفتن به کودکان

مدفوع را به آنها نشان دهید

بگذارید واقع‌ بین باشیم: حجم مدفوع کودکان نوپا برای تمیزکاری خیلی زیاد است و خیلی بهتر است که آنها از توالت استفاده کنند. “مدفوع اون اندازه‌ی یه دونه موز بود و من یه روزی مدفوعش رو بهش نشون دادم. من خیلی شمرده بهش گفتم که مدفوع‌ات خیلی بزرگه و پوشک‌ات براش کوچیکه، و بهتر اینه که بفرستیم‌اش توی توالت. این یک شروع اولیه برای از پوشک گرفتن کودک‌مان بود”
دفانی بروگدن.

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

با مثال به یادگیری او کمک کنید

می‌دانید که اگر برادربزرگتر کودک شما پیش روی او کلم بروکلی بخورد، او نیز دوست دارد که این تجربه را داشته باشد. بچه‌ها با دیدن کاری که دیگران آن را انجام می‌دهند دوست دارند که آن‌کار را تکرار کنند.
کریسیتینا پاگلیسی از نیویورک میگوید: ” دختر سه ساله‌ی من برای مدفوع‌ کردن از توالت استفاده نمی‌کرد. یه روز وقتی داشت با دوستش بازی می‌کرد، دوستش پیش روی اون از توالت استفاده کرد و از اون روز به بعد برای مدفوع‌اش از توالت استفاده کرد و دیگه هیچوقت رفتار قبلی‌اش رو تکرار نکرد”.

 

آموزش دستشویی رفتن به کودکان

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی   قسمت بعدی