رعنااستوری

مقاله بهترین عادات برای کودکان (قسمت سوم)

و اما در مقاله بهترین عادات برای کودکان

درک ارزش پول

یک کودک ۸ ساله باید در مورد پول و ارزش آن اطلاعات کافی داشته باشد. در این سن باید با دادن پول تو جیبی به کودک مسئولیت داده شود.کودک می‌تواند یک قلک داشته باشد و پول‌هایش را جمع کند و آنها را برای خرید لوازم مورد نیاز  یا داشتن تفریحات مورد علاقه‌اش خرج کند.

پیشنهاد: به کودکان کمک کنید تا لیستی از وسایل مورد نیاز، اسباب بازی‌های مورد علاقه، تفریحات مورد علاقه و هر چیزی که نیاز به پول دارد و مورد توجه اوست تهیه کند.

کودک ۸ ساله شما قادر به نوشتن است پس می‌تواند نیازهای خود را بنویسد. آنگاه پول توجیبی بر مبنای درآمد خود و نیازهای فرزندتان در نظر بگیرید و به او کمک کنید تا با پولی که جمع میکند، نیازها و علایق خود را تهیه کند.

لذت خرید کالای مورد علاقه کودک، با پول خود او، به کودک کمک می‌کند که درک درست‌تری از پول و نحوه خرج آن بدست بیاورد.

مقاله بهترین عادات رفتاری کودکان

لطفا و متشکرم

کودکان باید استفاده از دو کلمه جادویی لطفا و متشکرم را یاد بگیرند تا بتوانند بدون مشکل با دیگران ارتباط داشته باشند و در اجتماع فعالیت کنند.

بخشندگی

بخشندگی یکی از مهم‌ترین عادات خوب برای بچه ها در سنین مدرسه است. کودکان باید بدانند که بخشندگی و به اشتراک‌گذاری بخش مهمی از زندگی است و  احساس خوبی به آنها می‌دهد.

معمولا خواهر و برادرها در این مورد مشکلی ندارند و از بعضی وسایل خود را به طور مشترک استفاده می‌کنند.

بهترین عادات برای کودکان

تمیز نگه داشتن مکان‌های عمومی

آموزش قوانین شهروندی باید از سنین پائین آغاز شود.

کودکان باید از خطرات آلوده کردن محیط‌های عمومی مثل پارک، زمین بازی و خیابان آگاه شوند و یاد بگیرند که از سطل زباله استفاده کنند.

بهترین عادات برای کودکان

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی      قسمت بعدی

Leave a comment

error: