رعنااستوری

پیش‌گفتار مقاله پرورش کودک خلاق

پیش‌گفتار مقاله پرورش کودک خلاق

پیش‌گفتار مقاله پرورش کودک خلاق

هزاران درود بر همراهان همیشگی رعنااستوری

این روزها واژه جذاب پرورش خلاقیت در کودکان را همه جا می‌شنویم، کودکان خود را به امید رشد خلاقیت‌شان در کلاس‌های مختلف ثبت‌نام می‌کنیم و ابزار و وسایل مختلفی را در اختیار کودکان‌مان قرار می‌دهیم. نکته مهم این‌است که خلاقیت مسئله‌ی مهمی است و پرورش کودک خلاق از اهمیت به‌سزایی برخوردار است اما اکثر ما اغلب راه را اشتباه می‌رویم.

علم روز دنیا ثابت کرده‌ است که کودکان خلاق زندگی شادتر و موفق‌تری را تجربه می‌‌کنند و در بزرگسالی آینده اجتماعی و شغلی بهتری خواهند‌ داشت. کودکان خلاق قادر به خلق چیزهای باارزش در طول دوره زندگی خود می‌شوند.

عموما ما والدین فکر می‌کنیم که اگر کودک ما اسباب‌بازی‌های گران‌قیمت داشته و یا کلاس‌های متفاوت و خاص برود حتما خلاقیت در وجودش به طور معجزه‌آسایی رشد کرده و کودک ما نابغه و … خواهد شد.

دست نگه‌ دارید!!! اگر شما هم همانند هزاران والد دیگر در این افکار اشتباه غوطه‌ورید، این هفته با ما همراه شوید و مقاله پرورش کودک خلاق را مطالعه کنید.

ما می‌دانیم که تمام کودکان خلاق هستند اما در جریان زندگی تحت تاثیر باید نبایدها و فشارهای رفتاری و اجتماعی شعله خلاقیت در وجود اکثر کودکان خاموش شده و در پی آن رشد کودک و شادی واقعی در زندگی کودک محدود می‌شود.

در مقاله پرورش کودک خلاق، شما خواهید دید که برای تربیت و پرورش کودک خلاق نیازی به امکانات گران و هزینه‌بردار نیست، کافی‌است شیوه استفاده از امکانات و نوع رفتار با کودکان‌مان را تغییر دهیم. کلید پرورش کودک خلاق در واقع در جیب خود شماست و خوشبختانه این نقطه قوت  در پرورش کودک خلاق است. حقیقت این‌است که پرورش کودک خلاق و در نتیجه موفق و شاد هزینه مالی زیادی برای ما در برنخواهد داشت اگر آگاهانه و هوشمندانه رفتار کنیم!

در مقاله پرورش کودک خلاق می‌خوانیم:

  • خلاقیت چیست؟
  • خصوصیات کودک خلاق چیست؟
  • چگونه کودک خلاق پرورش دهیم و راه‌کارهای درست برای پرورش کودک خلاق چیست؟

 

هدف ما داشتن کودکان شادتر و سالم‌تر است. لطفا با نظرات و پیشنهادات خود ما را در ادامه این راه یاری کنید.

منبع: مقاله   raising a creative child: what you need to know

سایت: raisesmartkid.com

ترجمه و بازنویسی: رعناجعفری

۶ دی ماه ۱۳۹۷

 

 

error: