رعنا استوری

مقاله افزایش قدرت دست در کودکان _ قسمت آخر

افزایش قدرت دست در کودکان

مقاله افزایش قدرت دست در کودکان _ قسمت آخر

27. قیچی: سعی کنید با قیچی چیزهای ضخیم‌تر از کاغذ را ببرید. مثلا مقوا، خمیر یا گل. همچنین می‌توانید این ایده جالب برای کار با قیچی را با کودکان امتحان کنید.

 

نکته: فراموش نکنید که قیچی‌هایی که در بازار وجود دارند برای افراد راست دست طراحی شده‌اند، پس اگر کودک چپ دست شما در استفاده از قیچی خوب عمل نکرد، او را سرزنش نکنید.

افزایش قدرت دست در کودکان

28. تیوب چسب: درست کردن کاردستی با چسب مایع، روش ساده‌ای برای تقویت قدرت دست کودکان است. یا همانند تصویر زیر از کودک بخواهید که دور تصاویری که کشیده خطوطی با چسب بکشد. اینگونه او می‌تواند بین چشم و حرکت دستانش هماهنگی ایجاد کند. (می‌توانید از خاک‌های رنگی هم به جای چسب استفاده کنید. )

افزایش قدرت دست در کودکان

29. قطره‌‌چکان: فشار دادن سر منعطف قطره‌چکان می‌تواند برای کودک جالب باشد. یک بازی که می‌توانید امتحان کنید، حرکت دادن یک پر با فشار دادن قطره‌چکان است.

افزایش قدرت دست در کودکان

30. بادکنک خمیری: بادکنک را با برنج، لوبیا، آرد یا خمیر پر کنید و اجازه دهید کودک با فشار دادن و بازی با آن دست‌های خود را قوی کند.

افزایش قدرت دست در کودکان

 

31. مچاله کردن کاغذ: ما عاشق انجام این کار موقع تمرین خط هستیم. روی کاغذها کلمات یا جملات کوتاه بنویسید، بعد آن‌ها را مچاله کنید و داخل سطل زباله پرتاب کنید. می‌توانید با مچاله کردن روزنامه به صورت توپ و پرتاب آن به درون سبد و یا گردکردن دو جوراب با هم انداختن آن در سبد نیز این حرکت را انجام داد.

افزایش قدرت دست در کودکان

32. اسباب‌بازی‌های حمام: بازی با اسباب‌بازی‌های منعطف و فشاری می‌تواند حمام رفتن را به یک فعالیت سرگرم‌کننده تبدیل کند.

افزایش قدرت دست در کودکان

33. دوشیدن گاو: ممکن است گاو واقعی نداشته باشید. می‌توانید به جای آن  فعالیت حرکتی-قدرتی جالب را انجام دهید.

یک دستکش کشی آشپزخانه را بردارید و در ابتدای مکان انگشتان آن سوراخ‌های ریزی ایجاد کنید. سپس دستکش را از جایی که در دسترس کودک قرار دارد آویزان کنید (می‌توانید آن را در حمام امتحان کنید) سپس درون دستکش آب بریزید و زیر آن ظرفی قرار دهید. حال از کودک بخواهید که آن را بفشارد. با خلاقیت خود تغییرات کوچکی در بازی ایجاد کنید.

افزایش قدرت دست در کودکان

 

34. نایلون حباب‌دار: این نایلون‌‌ها در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و بچه‌ها عاشق صدای ترکیدن حباب‌ها هستند. نایلون‌های با حباب‌های ریز برای تقویت انگشت‌ها و نایلون‌های با حباب‌های درشت برای تقویت همه عضلات دست مناسبند.

افزایش قدرت دست در کودکان

35. انبر و موچین: از آن‌ها برای برداشتن اسباب‌بازی‌ها و پرتاب کردن آن‌‌ها به داخل سبد استفاده کنید. همچنین می‌توانید با آن‌ها لگوها را بردارید و برج لگویی بسازید.

افزایش قدرت دست در کودکان

 

توصیه ساده ما:  بازی با سنگ و یا همان یه قل دو قل: این همان بازی قدیمی خودمان است که در نگاه اول بسیار ساده به نظر می‌رسد ولی در حقیقت تمرکز، قدرت دست، و هماهنگی بین انگشتان و چشم را می‌طلبد. برای آموزش این بازی ابتدا به هر کودک یک سنگ بدهید و از او بخواهید سنگ را اندکی به بالا پرتاب کند و سپس بگیرد. بعد از اینکه کودک در این کار مهارت پیدا کرد، در مرحله بعد از او بخواهید که هنگامی که سنگ را به بالا پرت می‌کند سنگی که روی زمین قرار دارد را بردارد و بعد سنگی که پرت کرده بگیرد. یادگیری این مرحله کمی طول می‌کشد ولی قطعا بعد از یادگیری این مرحله کودک می‌تواند سایر مراحل را به آسانی بیاموزد.

کلیپی که آموزش این بازی است برای شما تهیه شده است.

 

 

قسمت قبلی

دیدگاهتان را درج کنید

پانزده + 13 =