رعنا استوری

مقاله افزایش قدرت دست در کودکان _ قسمت سوم

افزایش قدرت دست در کودکان

مقاله افزایش قدرت دست در کودکان _ قسمت سوم

فعالیت‌ها و اسباب‌بازی‌های هول دادنی و کشیدنی برای کودکان

8.لگو و آجره‌های خانه‌سازی: بازی با لگو یک فعالیت عالی برای تقویت مهارت‌های انگشتان و قدرت لمس در کودکان است. لگوهای در اندازه کوچک‌تر برای کودکان بزرگتر و با مهارت بالاتر، و لگوهای بزرگ‌ برای کودکان با سن پائین‌تر مناسب هستند.

نکته: دقت کنید که آجره‌ها و بلوک‌هایی که برای کودک‌تان تهیه می‌کنید با گروه سنی او سنخیت داشته باشد. کار با لگو و آجره یک مهارت است که در گذر زمان و با مداومت در کودکان تقویت می‌شود و علاوه بر افزایش قدرت انگشتان کودک، خلاقیت و اعتماد‌به‌نفس را درکودکان تقویت می‌کند.

وقتی کودک من، بسیار کوچک بود، لگوهایی با سایز بزرگ برای او تهیه می‌کردیم و او از بازی کردن با آنها و خلق چیزهای جدید لذت می‌برد؛ به مرور و با گذر زمان، سایز لگوهایی که برای او تهیه می‌کردیم کوچکتر و کوچکتر شد. به خوبی به یاد دارم که بسیاری مواقع قدرت ترکیب و یا تفکیک دو آجره را از هم نداشت و ما در قالب بازی به او کمک می‌کردیم، تا بتواند قطعات را بهم بچسباند و یا از هم جدا کند. در نهایت امروز او ماشینها و موتورها و … مختلف با ایده خود می‌سازد. لگو بازی فعالیتی بود که هم انگشتان او را قوی‌تر کرد و هم خلاقیت و اعتماد‌به‌نفس را در او پرورش داد.

افزایش قدرت دست در کودکان

8. چسب ولکرو: کار چسب قوی ولکرو یک فعالیت خوب دیگر برای تقویت قدرت دست‌ها است. می‌توانید کتاب‌های برچسبی، بازی‌های پوشه‌ای و سایر بازی‌های سرگرم کننده با ولکرو را امتحان کنید.

ولکرو چیست: نوعی چسب است که در واقع از دو نوع پارچه تشکیل شده ‌است که با نیروی استحکاک بهم میچسبند. از نمونه‌های ساده چسب ولکرو می‌توان همان کتانی‌های چسب دار کودکان را نام برد.

افزایش قدرت دست در کودکان9. بازی با مهره‌ها: این مهره‌های بزرگ که به یکدیگر متصل می‌شوند برای تقویت عضلات بزرگ‌تر دست و این مهره‌های کوچک برای عضلات ظریف‌تر مناسب هستند. نمونه‌ای از تصاویر این مهره را برای شما قرار می‌دهیم.

افزایش قدرت دست در کودکان

 

10. آقای کله سیب‌زمینی: ‌آقای کله سیب‌زمینی اسباب‌بازی مور علاقه نوپایان و کودکان زیر 7 سال است و برای شروع تقویت دست‌ها عالی است. قطعات آن نسبتا بزرگ و برای گرفتن راحتند و ساختن مداوم صورت‌های مختلف، برای تقویت دست عالی است. علاوه بر این‌که به راحتی قابل حمل و جابجایی است. خوشبختانه مدل‌های مختلف آن در بازار ایران موجود می‌باشد.

افزایش قدرت دست در کودکان

 

11. کش‌های لاستیکی: کودکان می‌توانند با کشیدن و گیر‌دادن کش‌ها به میخ‌ها روی این جئوبرد یا امتحان کردن یکی از این فعالیت‌های حرکتی، دست‌های خود را قوی کنند. همچنین این بازی رد‌وبدل کردن کش و این فعالیت حرکتی ساده نیز عالی هستند.

این بازی را می‌توان به صورت ساده و در ابتدا با یک تکه کاموا انجام داد. به این صورت که دو سر یک تکه نخ کاموایی را به هم گره می‌زنیم و بازی ساده آغاز می‌شود. در زیر کلیپی برای نشان دادن این بازی ساده ولی جذاب برای کودکان نمایش داده شده است. کودکان این بازی را می‌توانند با کش‌های رنگی نیز انجام دهند.

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی      قسمت بعدی

دیدگاهتان را درج کنید

سه × چهار =