رعنا استوری

مقاله افزایش قدرت دست در کودکان _ قسمت ششم

افزایش قدرت دست در کودکان

مقاله افزایش قدرت دست در کودکان _ قسمت ششم
23. بطری اسپری دار، تفنگ آب‌پاش، بطری‌های فشاری: می‌توانید در حیاط آب‌بازی کنید، با بطری اسپری دار به گل‌ها آب بدهید و یا با بطری‌های فشاری رنگ، روی زمین رنگین کمان درست کنید.

افزایش قدرت دست در کودکان

شخصا مسئولیت آب دادن به گلهای منزل را با اسپری به پسرم محول کردم که هر بار برای او همراه با لذت فراوانی است.

24. توپ‌های فشاری یا کششی: از این اسباب بازی‌های منعطف استفاده کنید یا کودکان را تشویق کنید برای تقویت دست‌هایشان با آن‌ها بازی کنند. نیازی به خرید وسایل عجیب و غریب نیست. داخل بادکنک مقداری آرد و یا گچ بریزید. توپی منعطف و نرم حاصل می‌شود که کودک می‌تواند به آسانی با آن بازی کند. اگر گوی‌های کوچک همراه آرد درون بادکنک بریزید بافت متفاوت‌تری را کودکان تجربه خواهد کرد.

افزایش قدرت دست در کودکان

 

25. کلیپس و گیره‌لباس: این‌ها وسایلی هستند که  در کاردرمانی خیلی استفاده می‌شوند. روش‌های زیادی برای بازی با کلیپس و گیره لباس وجود دارد. این بازی “هیولای شکمو” و این بازی حرکتی از بازی‌های مورد علاقه من و مراجعین‌ام هستند.

روش بازی هیولای شیکمو: بدین صورت است که کودک با استفاده از گیره‌ی لباس و کلیپس گوی‌ها و یا ابزاری را که روی میز قرار دارد، جمع می‌کند و در جایی که در بازی تعیین کردیم قرار می‌دهد.

افزارش قدرت دست در کودکان

26. دستگاه پانچ: پانچ‌ها در انواع شکل‌ها و اندازه‌ها در بازار موجودند و برای ساختن کاردستی با بچه‌ها عالی هستند. به عنوان نمونه شما می‌توانید با دستگاه پانچ بر روی لوله دستمال توالت و یا مقوا سوراخ‌هایی ایجاد کنید و در مرحله بعد نی و یا کامواهای رنگی به کودک بدهید و از کودک بخواهید که نخ را از سوراخ‌ها به شیوه و سلیقه‌ی خود عبور دهد.

افزایش قدرت دست در کودکان

 

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی       قسمت بعدی

دیدگاهتان را درج کنید

3 × چهار =