مقاله افزایش قدرت دست در کودکان _ قسمت چهارم

افزایش قدرت دست در کودکان

مقاله افزایش قدرت دست در کودکان _ قسمت چهارم
12. پگ بورد: این یک فعالیت اولیه دیگر برای تقویت قدرت دست کودکان کوچک‌تر است. بازی با پگ‌بورد (صفحه‌ی سوراخ‌سوراخی که در سوراخ‌های آن، میخ پلاستیکی یا چوبی فرو می‌کنند) های فومی که در آن‌ها فشار دادن میخ‌ داخل سوراخ‌ها کمی سخت تر است، بیشتر به تقویت دست کودک کمک می‌کند. می‌توانید بعد از اینکه کودک میخ‌های پلاستیکی و یا چوبی را درون فوم یا یونولیت فرو کرد، مداد شمعی یا ماژیکی در اختیار او قرار دهید و از او بخواهید تا دور آن‌ها خط بکشد.

افزایش قدرت دست د کودکان

پیشنهاد ساده‌تر برای شما استفاده از یونولیت‌ یا صفحه‌ای خمیری است. شما می‌توانید نی، تکه‌های چوب کبریت و یا هر آنچه در دسترس دارید به کودک دلبندتان بدهید. فقط دقت کنید که اگر گروه سنی فرزند شما پایین است او را با وسایل خیلی کوچک و ریز تنها نگذارید.

13 چسب نواری: کشیدن چسب از روی حلقه چسب یا کندن تکه‌ای چسب از سطح دیوار، میز یا زمین، می‌تواند به تقویت قدرت دست کودکان کمک کند.

افزایش قدرت دست در کودکان

  1. لوله‌های فشاری: این اسباب‌بازی فوق ‌العاده است. من تا‌به‌حال کودکی ندیده‌ام که صدای جالب و لرزش لوله‌‌ها را موقع کشیدن و فشردن آن‌‌ها دوست نداشته باشد. با این اسباب بازی‌های جالب چند دور مسابقه می‌توانید بین بچه‌ها برگزار کنید. می‌توانید لوله‌ها را با کمک خود بچه ها رنگ‌آمیزی کنید. با انتخاب گوی‌ها و توپ‌های کوچک به سادگی می‌توان بازی ساده‌ای راه انداخت که کودکان طی آن بازی توپ را از لوله عبور داده و درون سبد می‌اندازند. (ما این فعالیت را به صورت گروهی با بچه‌ها در مدرسه انجام دادیم. ضمن این‌که واقعا جذاب و هیجان انگیز بود، دقت و تمرکز کودکان شرکت کننده در بازی را می‌طلبید. یا برای انجام این بازی از لوله‌های پولیکا کمک گرفتیم و یک توپ تنیس.)

افزایش قدرت دست در کودکان

  1. وردنه: بازی با وردنه روش خوبی برای افزایش قدرت دست‌ها و انگشتان هستند. می‌توانید موقع خمیر‌بازی، ترکاندن نایلون حباب‌دار و پختن شیرینی از آن استفاده کنید.

دوستی می‌گفت، من اجازه می‌دهم پسرم یک قالب کامل کرده را روی حجم زیادی از نان قرار داده و با وردنه پخش کند. این‌گونه او علاوه براینکه دستانش قوی می‌شود صبحانه‌ای برای سایر اعضا خانواده آماده کرده است.

افزایش قدرت دست در کودکان

16 باند بدنسازی: با این بند هم می‌توانید مسابقه طناب‌کشی بگذارید. یا اینکه می‌توانید به شکل‌های مختلف آن را بکشید تا دست‌های قوی‌تری داشته باشید. کودکان عاشق این کار هستند. هیچ چیز را سخت نکنید اگر باند بدنسازی ندارید نیازی نیست به‌دنبال هزینه کردن و یا تهیه آن باشید. شما می‌توانید از کمر و کش شلوارهای قدیمی استفاده کنید.

افزایش قدرت دست در کودکان

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی  قسمت بعدی

دیدگاهتان را درج کنید

20 − 1 =