رعنا استوری

مقاله بازی‌های جذاب برای کودکان (به تفکیک گروه سنی) _ (قسمت چهارم)

مقاله بازی‌های جذاب برای کودکان (به تفکیک گروه سنی) _ (قسمت چهارم)

9. دست به دست کردن توپ

دست به دست کردن توپ بازی بسیار ساده و هیجان انگیزی است. به مدل‌ها و سبک‌های مختلفی می‌توان این بازی رو انجام داد.  به‌­سادگی توپ نرمی را بردارید یا جورابی را بپیچانید و از زیر دست آن را برای کودکی بیندازید. به آن­‌ها یاد دهید که با بیشترین سرعت ممکن از زیر دست آن را برای شخص دیگری بیندازند. هرکودک این‌را تکرار می­کند. هر کودکی که توپ از دستش به زمین بیفتد از بازی حذف می‌شود. آخرین کودکی که در بازی بماند برنده است.

تغییراتاگر تعداد کودکان زیاد است، زمانی‌که آن­ها درحال انداختن شئ هستند بخش کوتاهی از یک موسیقی­ را پخش کنید، موسیقی را متوقف کنید، و هنگامی که موسیقی متوقف می‌­شود آخرین کودکی که توپ را لمس کند، از بازی اخراج است. تازمانی­‌که تنها یک کودک وجود داشته باشد تکرارکنید.

بازی‌های جذاب برای کودکان

 

10. قایم‌باشک

این باید یکی از قدیمی‌­ترین بازی‌ها در سیاره زمین باشد!

تغییرات – تغییرات این بازی می‌­تواند هم برای بچه‌­ها و هم بزرگسالان واقعا سرگرم­‌کننده باشد! قایم­‌موشک در تاریکی – ترسناک است. این کار می‌­تواند برای پیدا کردن کسی بسیار سخت‌­تر باشد. این بازی برای تمام گروه‌های سنی قابل انجام است. در نوزادان و کودکان نوپا دالی بازی است و در کودکان بزرگ‌تر همان قایم باشکی یک کودک چشم می‌گذارد و بقیه پنهان می‌شوند.

مقاله بازی‌های جذاب برای کودکان

11. اردک، اردک، غاز

این بازی سرگرم­‌کننده در محیط داخلی را بارها در مدرسه بازی می­‌کردم. این بازی حداقل به 6 کودک برای بازی نیاز دارد. کسی را انتخاب کنید که غاز (یا اردک خاکستری) باشد. همه بچه‌­های دیگر در یک دایره می‌­نشینند. سپس غاز در اطراف دایره راه می‌­رود، روی سر هر بچه دست می‌­گذارد و می‌­گوید “اردک”. “اردک، اردک، اردک، اردک …” درنهایت، غاز یک غاز جدید انتخاب می­‌کند و درحین ضربه‌­زدن به یک فرد روی سر او می‌­گوید “غاز” ! به‌­جای “اردک”. غاز قدیمی باید در اطراف دایره بدود و سعی کند در جای غاز جدید بنشیند، در حالی­که غاز جدید باید از جایی‌­که آنها نشسته بودند بلند شده و غاز قدیمی را درهمان جهت دنبال کند.

  • غاز قدیم قادر به دویدن در اطراف دایره است و در مکان غاز جدید بدون نشانه­‌گذاری می‌­نشیند.غاز قدیمی در حال حاضر یک اردک است و می‌­تواند در دایره بنشیند. غاز جدید اکنون واقعا غاز است و باید آن­چه غاز قدیمی انجام می­داد تکرار کند.
  •  غاز جدید غاز قدیمی را دنبال می­‌کند و سعی می‌کند قبل از اینکه غاز قدیمی به جای اون بنشیند او را لمس کند. اگر موفق شد و غاز قدیمی را قبل از اینکه در جای او بنشیند لمس کرد غاز قدیمی از بازی خارج می‌شود ولی اگر موفق نشد غاز قدیمی اردک شده و در دایره می‌نشیند. .

بازی‌های جذاب برای کودکان12. معمای حیوانات

این بازی خیلی سرگرم­‌کننده بود. قبل از بازی، ابتدا این صفحه تصاویر حیوانات را چاپ کنید. هر حیوان را دوربری کنید، از نصفه تا کنید و آن­ها را در یک سطل قراردهید . می‌توانید از کارتهای بازی حیوانات هم استفاده کنید. بازی را با اولین کودک که یک تکه کاغذ را انتخاب کند، شروع کنید. سپس کودک باید درسکوت مانند آن حیوان رفتارکند، و همه بچه‌­های دیگر باید سعی کنند حدس بزنند که چه حیوانی توصیف می‌­شود. هنگامی‌­که حیوان حدس زده می­‌شود، کودک دیگری را انتخاب کنید که هنوز قطعه کاغذی را انتخاب نکرده­‌است و سپس آن‌­ها با ادا درآوردن سرگرم می­‌شوند. وقتی ما خسته هستیم، نیز این بازی را دوست داریم.

تغییرات – اگر کودکی با درسکوت رفتارکردن مانند آن حیوان مشکلی داشته‌ ­باشد، می‌­توانید به کودک اجازه دهید سعی کند صداهای حیوانات را دربیاورد.

اداادابازی‌های جذاب برای کودکان

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی     قسمت بعدی

دیدگاهتان را درج کنید

3 + 9 =