رعنا استوری

مقاله بهترین عادات برای کودکان (قسمت دوم)

و اما در این قسمت از مقاله بهترین عادات برای کودکان

به موقع خوابیدن

کودکان را به خوابیدن سر یک ساعت معین عادت دهید.

با این کار مطمئن می‌شوید که خواب کودکان کافی بوده و صبح سر حال خواهند بود. به خصوص این مسئله برای کودکانی که به مدرسه می‌روند اهمیت ویژه ای دارد. با ایجاد این عادت در کودکان، خواب آنها منظم می‌شود و حفظ این الگو در بزرگسالی نیز راحت‌تر خواهد بود.

بهترین عادات برای کودکان

بازی کردن در فضای بیرون از خانه

کودکان باید بیرون از خانه بازی کنند و تمام اوقات فراغت خود را پای تلویزیون و تماشای کارتون یا بازی با گوشی‌های موبایل نگذرانند.

بهتر است برای هردو نوع فعالیت زمان مشخصی تعیین شود. این روند باید با صبر و حوصله تبدیل به عادت روزانه شود نه به زور.

والدین باید زمانی در روز را به بازی با فرزندان اختصاص دهند. این باعث می‌شود کودکان به بازی‌های جمعی و بیرون از خانه تشویق شوند.

بهترین عادات برای کودکان

نظم و ترتیب

کودکان باید بیاموزند که اسباب بازی‌ها و کتاب‌هایشان را پس از بازی در جای خود قرار دهند. باید از آنها بخواهید در روز نیم‌ساعت به تمیز کردن اتاق خود و مرتب کردن وسایل خود بپردازند. می‌توان با دادن خوراکی مورد علاقه یا شکلات پس از تمیز کردن اتاق، آنها را تشویق کرد.

بهترین عادات برای کودکان

نکته: هدیه یا هر چیزی که به عنوان تشویق برای کودکتان در نظر می‌گیرید باید به صورتی به کودک داده شود که کودک احساس نکند بخاطر ما اینکار را انجام می‌دهد و باید حتما در ازای انجام آن فعالیت خوب از ما هدیه دریافت کند؛ کودک باید آگاه باشد که انجام این کار به چه دلیل لازم و ضروری است. فراموش نکنید که دقایقی بازی با کودک و توجه ویژه به کودک، برای کودکان جزو بزرگترین پاداشها است.

بهترین عادات برای کودکان

ادامه دارد . . .

قسمت قبلی     قسمت بعدی

دیدگاهتان را درج کنید

1 × چهار =