رعنا استوری

مقاله پرخاشگری در کودکان (قسمت آخر)

مقاله پرخاشگری در کودکان

مقاله پرخاشگری در کودکان (قسمت آخر)

  • سلامت روانی خود را فدا نکنید

مواجهه با پرخاشگری کودک می‌تواند به شدت استرس‌زا باشد و استرس آسیب زننده است. استرس باعث بیماری‌های روحی و جسمی می‌شود، قدرت تفکر را از ما می‌گیرد و روابط را خراب می‌کند. استرس مسری است -حتی نوزادان هم متوجه حال بد شما می‌شوند- و وقتی والدین تحت استرس باشند، اوضاع بدتر و مشکلات رفتاری کودک بیشتر می‌شود.

مقاله پرخاشگری در کودکان

550368

بنابراین نباید رسیدگی به سلامت روانی خود را به بعد از حل مشکلات رفتاری کودک موکول کنید. سلامت روانی شما یک مسئله مهم و دارای الویت است. شما نقش اصلی را در بهبود رفتار کودک دارید و بنابراین نباید در گرفتن کمک حرفه ای برای خود تردید کنید.

بدانید که هر اندازه شما به لحاظ روحی و روانی شرایط متعادل‌تر و بهتری داشته باشید، قطعا کودکتان هم در شرایط بهتری قرار خواهد گرفت. یک مادر و پدر که به لحاظ روحی آرامش بیشتری دارند زندگی سالم‌تری برای کودکتان خود ایجاد می‌کنند.

پرخاشگری در کودکان

سخن پایانی: هرگز، هرگز، هرگز کودکتان را محاکمه نکنید. اگر مدام در او رفتارهای پرخاشگرانه و آسیب زننده می‌بینید، سعی کنید با آرامش منشا و علت رفتار کودکتان را بیابید و مسئله را حل کنید با تنبیه و سرزنش و … نه تنها راهی از پیش نمی‌برید بلکه در کودکان حس لجبازی و مقاوت را تقویت می‌کنید و شرایط را سخت‌تر می‌کنید.

مقاله پرخاشگری در کودکان

هدف ما داشتن کودکانی شادتر و سالم‌تر است. لطفا با نظرات و پیشنهادات خود ما را در ادامه این راه یاری کنید.

رعنااستوری

دوست خوب کودکان، همراه خوب والدین

قسمت قبلی

 

دیدگاهتان را درج کنید

پنج × چهار =