رعنا استوری

کمرویی در کودکان (قسمت سوم)

کمرویی در کودکان

نکاتی در مورد کودکان دبستانی

در اینجا نکاتی برای کمک به کودکان دبستانی که در موقعیت‌های اجتماعی کمرو هستند ارائه شده است

.او را به داشتن قرار ملاقات برای بازی ترغیب کنید، در خانه خودتان باشد یا در خانه‌­ی یک دوست. اگر کودک شما به خانه‌­ی دوستی دعوت شد، همراهی شما با او در دیدار اول، ممکن است در او احساس راحتی بیشتری ایجاد کند. شما می­‌توانید به تدریج از زمانی که با او در خانه‌­ی افراد دیگر می­‌گذرانید کم کنید.

کمرویی در کودکان

  • با کودکتان تمرین “نشان­ بده و بگو” را انجام دهید یا ارائه­‌های کلاسی را تمرین کنید. این کار می‌تواند به او کمک کند تا هنگامی که در جلوی کلاسش ایستاده است، احساس راحتی بیشتری داشته‌ ­باشد.
  • او را ترغیب کنید تا فعالیت‌های فوق‌برنامه داشته‌­ باشد. سعی کنید آن دسته از فعالیتهای فوق‌برنامه را بیابید که او را تشویق به داشتن رفتار اجتماعی کند. برای نمونه، پیشاهنگی، ورزش…

کمرویی در کودکان

  • برای تعامل‌های اجتماعی کودکتان مربی باشید. در موقعیت‌های آشنا، به کودکتان خاطرنشان کنید که کارهایی به مانند ارتباط چشمی، روبرو شدن با آدم‌ها به صورت رو در رو و پاسخ به سوالات دیگران با صدایی که آنها بتوانند پاسخ او را بشنوند، را در نظر داشته باشد. برای نمونه می­توانید بگویید، ” به یاد داشته­ باش وقتی که عمو سیروس داره باهات صحبت می­کنه بهش نگاه کنی”.

کمرویی در کودکان

  • از مقایسه­‌های منفی با دوستان و اعضای خانواده خود که اعتماد به نفس بیشتری دارند پرهیز کنید. در عوض، کمک کنید تا با تمرکز بر قدم‌های کوچک به سمت کمرویی کمتر، حتی اگر قدمهای کوچکی باشند، عزت نفس کودکتان را تقویت کنید.

کودکان کمرو اغلب نمی‌­خواهند که مورد توجه قرار ­گیرند. این امر ممکن است به این صورت به فرزند شما کمک کند، که بداند، اگر چیزی نگوید دیگران بیشتر به او توجه ­می‌­کنند تا اینکه وقتی دیگران با او صحبت می­کنند با آنها صحبت کند.

 

کمرویی در کودکان

قسمت قبلی             قسمت بعدی

دیدگاهتان را درج کنید

10 + 13 =