رعنا استوری

کودک و فضای مجازی _ قسمت دوم

کودک و فضای مجازی

کودک و فضای مجازی

  1. Kiddle                                               موتور جستجوی ویژوال برای کودکان و نوجوانان

 

کیدل یک مرورگر بسیار سرگرم کننده برای کودکان است که توسط گوگل طراحی شده است. در این مرورگر جذاب که مخصوص کودکان طراحی شده است ، یک روبات بامزه ی قرمز بر روی سیاره مریخ در بالای نوار جستجوی سرچ قرار گرفته است.دقیقا بالای نوار جستجو، همانند گوگل، آرم کیدل قرار دارد.

برای مسدود کردن فضاهایی که تمایل ندارید فرزند شما وارد آنها شود، کافی است روی گزینه  Site blocking  مسدود کردن سایت  بزنید و فرم را پر کنید.

کودک و فضای مجازی

2.KidRex

کیدرکس کمی با مرورگر قبلی متفاوت است. طراحی آن نقاشی کودکانه است که در عین سادگی کارآمد و جذاب است و هیچ‌گونه پیچیدگی ندارد. در کیدرکس گزینه تصویر و فیلم و … وجود ندارد، ولی می‌تواند همزمان با ایجاد امنیت در فضای مجازی نیاز کودکتان را نیز برآورده کند. این مرورگر دارای یک بخش است که شما می توانید تصاویری که کودکان برای این مرورگر کشیده اند ببینید. .

کودک و فضای مجازی

3.Maxthon Kid-Safe Browser

برای استفاده از این مرورگر اول باید آنرا بر روی دستگاه تبلت یا موبایل خود نصب کنید.

شما می‌توانید لیستی از وب سایت‌هایی که فرزند شما می‌تواند بازدید کند و محتوای مناسب سن او دارد، تنظیم کنید. اما فراموش نکنید که مرورگر مکستون کید سیف می تواند این کار را برای شما انجام دهد. در این مرورگر هر سایتی که در لیست امن شما قرار ندارد، مسدود خواهد شد. نه تنها سایت مسدود خواهد شد، بلکه هر لینک، تبلیغ و یا تبلیغات نیز مسدود و حذف می شود..

امنیت بالایی دارد، زیرا لیست امن را می توان با وارد کردن رمز عبور تغییر داد. این مرورگر برای  Android، iPhone و iPad  قابل نصب واجرا است. .

کودک و فضای مجازی

  1. KidSplorer مرورگر وب

این مرورگر می‌تواند به حفظ امنیت کودکان شما در هنگام آنلاین بودن کمک کند. بچه های شما فقط می‌توانند از سایت‌هایی که شما در  لیست سفید قرار دادید، استفاده کنند و شما هنگام استفاده از این مرورگر می‌توانید سایت‌های موجود در لیست را حذف، ویرایش و یا اضافه کنید.

در این مرورگر شما می توانید ساعات استفاده از اینترنت را زمانبندی کنید، بنابراین اگر بچه ها باید انجام تکالیف خود را انجام دهند، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که نمی‌توانند آنلاین شوند. بچه ها قادر به تغییر برنامه‌هایی که در رایانه نصب شده‌اند نخواهند بود، و شما همچنین می توانید لیست‌های مختلف وب سایت را برای هر یک از بچه های خود  بطور جداگانه تنظیم کنید.

کودک و فضای مجازی

5.kidzSearch

کیدز سرچ مرورگری است که محتوای مخصوص کودکان دارد. هنگامی که کودک شما برای اولین بار به اینترنت دسترسی پیدا می‌کند این مرورگر می‌تواند از بهترین گزینه‌ها باشد. با استفاده از این مرورگر بچه‌ها ویدیوها و محتویات مناسب سن خود را خواهند دید.

این مرورگر در سمت چپ خود گزینه‌هایی از قبیل موسیقی، بازی‌ها و یک جستجوی صوتی و یک گزینه کمک هم دارد و محتوای مناسب کودک ارائه می‌دهند.

قسمت قبلی            قسمت بعدی

 

دیدگاهتان را درج کنید

نوزده − 4 =