بازی های آموزنده و شاد برای کودکان ۹ تا ۱۳ سال

bazihayenojavanan1

1. بولینگ داخل سالن

تعدادی بطری خالی آب یا فنجان پلاستیکی، و یک توپ بیاورید و بولینگ را شروع کنید!

 

تغییرات :

با استفاده از نوارچسب پوششی یک روزنه گرد روی زمین و یا بر روی کاغذ ایجاد کنید. با هر بخش ارزش مقادیر مختلف نقاط را تعیین کنید، بچه‌­ها می‌­توانند هدف­‌گیری کرده و یکدیگر را به چالش بکشند.

مقاله بازی‌های جذاب برای کودکان

2. تلفن یا پچ پچ

من حتی با فکرکردن درباره این بازی هیجان­‌زده می‌­شوم. هرچه بچه‌­های بیشتری باشند بهتر است. بچه­‌ها را به‌­خط کنید، به یک جمله باطول کافی فکر کنید  و آن را در گوش کودک اول زمزمه کنید. یا بر روی کاغذ بنویسید اجازه دهید کودک اول در دل خود آن را بخواند. بعد به ترتیب کودکان باید این جمله را در گوش هم بگویند. کودک آخر جمله را بلند به زبان می‌آورد. به احتمال زیاد جمله‌ای که کودک آخر می‌گوید جمله‌ی شما نخواهد بود  و خواهید دید که بچه ها جملات خنده‌داری را رد و بدل کرده‌اند. این بازی بسیار جالب و مفرح است.

 

تغییرات:

می‌توانید برای اینکه کمی چاشنی رقابت همراه بازی کنید ، بچه ها را به دو گروه تقسیم کنید.

مقاله بازی‌های جذاب برای کودکان

3. بسکتبال

تعدادی “گلوله” با جوراب بسازید، یک سبد رخت بردارید (یا ظرف­‌هایی کوچک‌تر برای چالش‌­های بیشتر) و بازی را شروع کنید.

بچه‌­ها می‌­توانند به‌­نوبت برای کسب امتیاز گلوله پرتاب کنند، و حتی می‌­توانند ریسک یک شوت بلندتر که ارزش امتیاز بیشتری دارد، داشته باشند!

اولین نفری که میزان مشخصی از امتیازات را به‌­دست آورد برنده می‌­شود.

 

تغییرات:

هر بچه توپ را شوت می­کند، و اگر امتیاز بیاورند آنها یک گام به عقب می‌­روند. کسی‌­که از دورترین فاصله امتیاز بیاورد برنده می‌­شود.

مقاله بازی‌های جذاب برای کودکان

 

4. تیله‌بازی

بدیهی است که برای این بازی نیاز به تعدادی تیله دارید، اما مطمئن شوید که برای هر بچه‌­ای که قرار است بازی کند، یک تیله بزرگ هم داشته باشید.

ابتدا، یک دایره به پهنای 3 فوت را از نوارچسب پوششی یا نخ درست کنید. سپس برای هر بچه بازی­ کننده 3-5 تیله در نزدیکی مرکز دایره قرار دهید، بنابراین برای 3 بچه بازی­‌کننده بایستی 9 تیله درنزدیکی مرکز وجود داشته­ باشد.

سپس هر کودک یک نوبت دستان خود را خارج‌ ­از دایره می­‌گذارد، تیله بزرگ خارج از مشت خود را با انگشت شست روی تیله‌­های دیگر شلیک می­‌کند. اگر آن­ها به هریک از تیله‌­های خارج از حلقه برخورد کنند، می‌­توانند آن­ها را نگه دارند و دوباره شلیک کنند. اگر از دستشان برود، تیله بزرگ خود را در آن­جا می‌­گذارند تا دوباره نوبتشان برسد. برنده بچه­‌ای است که بیشترین تیله را زده باشد. خوش بگذره!

بازی‌های جذاب برای کودکان

5. دومینو

 

یکی دیگر از آن بازی­‌های کلاسیک که برای بچه‌­ها و بزرگسالان به‌­طور یکسان است. دومینو بازی است که هم می‌توانید از بازار تهیه کنید و هم یک نمونه ساده برای خود درست کنید. مقواهای کمی سفت مثل مقوای جعبه کفش یا کارتن را در قطعات 2 در 1 اندازه‌گیری و برش بزنید. حالا شما تعداد زیادی دومینوی ساده‌ی مقوایی دارید.

مقاله بازی‌های جذاب برای کودکان

 

منبع مقاله:  fun indoor games for kids of all ages, categorized +

سایت: familyfuntwincities.com

دیدگاهتان را درج کنید

18 + 10 =