چگونه فضای مجازی را برای کودکانمان امن کنیم؟

majazi

اگر شما کودکی در خانه و یا اطراف خود داشته باشید قطعا شاهد کنجکاوی او در فضای مجازی بوده اید. کودکان بسیار باهوش و کنجکاوند، پس ممکن است اگر در فضای مجازی رها شوند، به صدمات جبران ناپذیری مبتلا شوند.طبیعتا نباید کودک خود را کلا از کامپیوتر، اینترنت و سایر فضاهای مجازی و مدیایی دور کنید، بلکه فقط کافی‌ است هوشمندانه عمل کنید.

 

کودک و فضای مجازی

سعی کنید به جای یک پدر و مادر مستبد، یک پدر و مادر باهوش و آگاه باشید و کودک خود را در یادگیری صحیح دانش و استفاده درست از تکنولوژی حمایت کرده و برای دنیای آینده آماده کنید.

 همه ما می دانیم که اینترنت شامل اطلاعات گسترده  و مفید است، اما همچنین می‌تواند یک مکان خطرناک برای یک کودک باشد.

کودک و فضای مجازی

با استفاده از این مرورگرهای دوست داشتنی کودک، بچه های شما مجبور نیستند ،محتوایی را که برای دیدن آن آماده نیستند، بیابند. کافی است فقط یک مرورگر کودک درست برای فرزند دلبندتان نصب کنید تا ضمن دور نگه داشتن فرزندتان از محتوای ناسالم و نامناسب، امکان یادگیری تکنولوژی و علم را برای او فراهم آورید.

مطلب زیر ده مرورگر برتر برای کودک را نام برده و اندکی در مورد آنها توضیح داده است. در ابتدای هر بخش با کلیک بر روی نام مرورگر، آن را مشاهده و لینک دریافت مرورگر مربوطه را ببینید و با توجه به نوع دستگاه و وسیله‌ای که فرزندتان از آن استفاده می‌کند، مرورگر مناسب را دانلود کنید.

 

کودک و فضای مجازی

۱. Kiddle   

                                                                          موتور جستجوی ویژوال برای کودکان و نوجوانان

 

کیدل یک مرورگر بسیار سرگرم کننده برای کودکان است که توسط گوگل طراحی شده است. در این مرورگر جذاب که مخصوص کودکان طراحی شده است ، یک روبات بامزه ی قرمز بر روی سیاره مریخ در بالای نوار جستجوی سرچ قرار گرفته است.دقیقا بالای نوار جستجو، همانند گوگل، آرم کیدل قرار دارد.

برای مسدود کردن فضاهایی که تمایل ندارید فرزند شما وارد آنها شود، کافی است روی گزینه  Site blocking  مسدود کردن سایت  بزنید و فرم را پر کنید.

کودک و فضای مجازی

۲.KidRex

کیدرکس کمی با مرورگر قبلی متفاوت است. طراحی آن نقاشی کودکانه است که در عین سادگی کارآمد و جذاب است و هیچ‌گونه پیچیدگی ندارد. در کیدرکس گزینه تصویر و فیلم و … وجود ندارد، ولی می‌تواند همزمان با ایجاد امنیت در فضای مجازی نیاز کودکتان را نیز برآورده کند. این مرورگر دارای یک بخش است که شما می توانید تصاویری که کودکان برای این مرورگر کشیده اند ببینید. .

کودک و فضای مجازی

۳.Maxthon Kid-Safe Browser

برای استفاده از این مرورگر اول باید آنرا بر روی دستگاه تبلت یا موبایل خود نصب کنید.

شما می‌توانید لیستی از وب سایت‌هایی که فرزند شما می‌تواند بازدید کند و محتوای مناسب سن او دارد، تنظیم کنید. اما فراموش نکنید که مرورگر مکستون کید سیف می تواند این کار را برای شما انجام دهد. در این مرورگر هر سایتی که در لیست امن شما قرار ندارد، مسدود خواهد شد. نه تنها سایت مسدود خواهد شد، بلکه هر لینک، تبلیغ و یا تبلیغات نیز مسدود و حذف می شود..

امنیت بالایی دارد، زیرا لیست امن را می توان با وارد کردن رمز عبور تغییر داد. این مرورگر برای  Android، iPhone و iPad  قابل نصب واجرا است. .

کودک و فضای مجازی

۴. KidSplorer مرورگر وب

این مرورگر می‌تواند به حفظ امنیت کودکان شما در هنگام آنلاین بودن کمک کند. بچه های شما فقط می‌توانند از سایت‌هایی که شما در  لیست سفید قرار دادید، استفاده کنند و شما هنگام استفاده از این مرورگر می‌توانید سایت‌های موجود در لیست را حذف، ویرایش و یا اضافه کنید.

در این مرورگر شما می توانید ساعات استفاده از اینترنت را زمانبندی کنید، بنابراین اگر بچه ها باید انجام تکالیف خود را انجام دهند، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که نمی‌توانند آنلاین شوند. بچه ها قادر به تغییر برنامه‌هایی که در رایانه نصب شده‌اند نخواهند بود، و شما همچنین می توانید لیست‌های مختلف وب سایت را برای هر یک از بچه های خود  بطور جداگانه تنظیم کنید.

کودک و فضای مجازی

۵. kidzSearch

کیدز سرچ مرورگری است که محتوای مخصوص کودکان دارد. هنگامی که کودک شما برای اولین بار به اینترنت دسترسی پیدا می‌کند این مرورگر می‌تواند از بهترین گزینه‌ها باشد. با استفاده از این مرورگر بچه‌ها ویدیوها و محتویات مناسب سن خود را خواهند دید.

این مرورگر در سمت چپ خود گزینه‌هایی از قبیل موسیقی، بازی‌ها و یک جستجوی صوتی و یک گزینه کمک هم دارد و محتوای مناسب کودک ارائه می‌دهند.

در مقاله کودک و فضای مجازی می‌خوانیم

 

۶. Safe Search Kids

کودک و فضای مجازی

 

این مرورگر نه تنها یک طراحی بسیار رنگارنگ دارد، بلکه بیش از یک مرورگر برای بچه‌ها کاربرد دارد. برای آموزش ریاضی کودکان می‌توانند از آن کمک بگیرند و همچنین نکاتی را درباره نحوه برخورد با سوء استفاده اینترنتی و نحوه ارسال تصاویر به صورت آنلاین مطالعه کنند..

این مرورگر توسط جستجوی ایمن گوگل طراحی شده است بنابراین شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بچه های شما به محتوای نامناسب دسترسی ندارند. در این مرورگر گزینه‌ای وجود دارد تا بچه ها بتوانند از بهترین وب‌سایت‌ها بازدید کنند..

 

 

کودک و فضای مجازی

 

اگر گوشی و یا وسیله ای که کودک شما از آن استفاده می کند، سیستم ۳آی او اس دارد، قطعا این مرورگر از بهترین گزینه‌ها برای شماست. با استفاده از این مرورگر کودک به سایت‌هایی که محتویات نامناسب دارند، دسترسی نخواهد داشت.  به عنوان مثال، برهنگی، محتوای افراطی، خشونت، نفرت، نژادپرستی و غیره را  این مرورگر مسدود خواهد کرد.

همچنین سایتهای بالقوه مخرب را برای فیشینگ، اجتناب از پروکسی، اثرات جاسوسی و محتوای مشکوک فیلتر می‌کند. هنگامی که شما یک موضوع را جستجو می کنید، مرورگر (درست در زیر نوار جستجو) تعداد و نام سایت‌ها و فضاهایی که مسدود می‌شوند و دارای اشکال هستند، نشان می دهد.

 

۸. Kidoz

کودک و فضای مجازی

نه تنها یک مرورگر برای بچه‌ها، بلکه یک فضای تبلیغاتی است، بلکه امکان خرید درون برنامه‌ای نیز دارد و کلیپ‌ها و برنامه‌های مخصوص کودکان در آن هر روز به روزرسانی می‌شود.

برای استفاده از این بخش شما باید اول مبلغی را شارژ کنید تا کودکتان امکان خرید درون برنامه داشته باشد .

در این مرورگر شما قادر هستید هر قسمت و بخشی را که تمایلی به آن ندارید غیر فعال کنید.

 

۹. sandbox web browser for ios

کودک و فضای مجازی

پس از نصب این مرورگر بر روی دستگاه خود، کودک شما فقط قادر است از سایت‌هایی استفاده کند که در لیست سفید قرار دارند. شما باید پس از نصب مرورگر به قسمت تنظیمات بروید و سایت‌هایی که تمایل دارید فرزندتان ببیند وارد کنید. شما می توانید به ۴یو آر ال بروید و روی لیست سفید علامت بزنید. در این قسمت شما می توانید ۱۳ سایت وارد کنید.

 

۱۰. safe enternet browser for kids for and

کودک و فضای مجازی

با توجه به امکانات این مرورگر و اینکه به شما اجازه حذف و اضافه کردن بخش‌های مورد علاقه‌تان را می‌دهد، شما مدت زیادی می‌توانید آنرا در اختیار فرزندتان قرار دهید. این مرورگر همراه با سه سایت از پیش نصب شده برای کودکان مانند .هواپیماهای کاغذی شگفت‌انگیز، لگو و … مدت زیادی نیاز شما و فرزندتان را راضی می‌کند.

برای ایجاد هر‌گونه تغییر، باید یک پین ایجاد کنید و آن را با هر تغییری که ایجاد می‌کنید ،وارد کنید.

برای جستجوی یک سایت و برای افزودن، فقط از مرورگر برنامه استفاده کنید و روی علامت + در بالا سمت راست ضربه بزنید.

 

منبع: Make tech easier

کتاب کودکانه مرتبط

دیدگاهتان را درج کنید

18 + 11 =